français english polski

Montaż nawiewników okiennych

 

Firma Construo s.c. propaguje kontrolowaną wentylację poprzez montaż okiennych nawiewników powietrza. Jako jedni z nielicznych oferujemy sprzedaż, oraz montaż nawiewników w zamontowanych już oknach.

 

Częstym problemem w termo-modernizowanych budynkach jest brak odpowiedniej wentylacji. W odróżnieniu od tak zwanego "starego budownictwa" ocieplone lub nowe budynki z zamontowanymi energooszczednymi oknami, w których ściany i okna przewodzą minimalne ilości ciepła i nie przepuszczają prawie w ogóle powietrza wymagają montażu urządzeń spełniających role naturalnych nieszczelności starych okien.

 

Prawidłowa wentylacja polega na usunięciu zużytego powietrza i dostarczenia w jego miejsce świeżego. Zanieczyszczenie i zawilgocenie powietrza jest procesem naturalnym i powstaje pod wpływem: spalania gazu, gotowania, prania, suszenia, kąpieli, oddychania mieszkańców. Nadmierna ilość wilgoci przyczynia się do rozwoju trudnych do usunięcia grzybów, które z kolei wytwarzają substancje szkodliwe dla zdrowia. Wykraplanie się wody, prowadzi do zamakania elementów konstrukcyjnych budynku, niszczenia jego wyposażenia i struktury. Niewentylowane lub nieodpowiednio wentylowane pomieszczenia są częstą przyczyną chorób osób je zamieszkujących. Prostym i tanim rozwiązaniem problemu jest montaż nawiewników okiennych.

 

Nawiewniki powietrza pozwalają na wentylację pomieszczeń przy całkowicie zamkniętym oknie, przez dopuszczenie stałej ilości powietrza. W odróznieniu od uchylenia czy mikrorozszczelnienia okna nawiewnik zapobiega wyziębieniu mieszkania, dostawaniu się do pomieszczeń wody opadowej, owadów i ogranicza hałas. Uchylenie okna zakłóca pracę zaworów termostatycznych w grzejnikach co w konsekwencji prowadzi do zwiększonego (nawet do 50%) zużycia energii. Nawiewnik nie wymaga zostawienia otwarego okna kiedy wychodzimy z domu, dzięki czemu pomimo wentylacji jest on ciągle zabezpieczony przed włamaniem.

 

Instalacja nawiewników, może być wykonywana zarówno zimą jak i latem, polega ona na wierceniu lub frezowaniu otworu w skrzydle i ościeżnicy okna, oraz przykręceniu nawiewnika. Montaż jednego nawiewnika to ok 45 minut.

 

Oferowane nawiewniki posiadają Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej.

 

Więcej informacji na stronie producenta www.brevis.com.pl

 

W celu spotkania i otrzymania BEZPŁATNEJ, niezobowiązującej oceny zakresu prac i kosztów prosimy o kontakt z Działem Montażu i Serwisu.

 

Rodzaje nawiewników