français english polski
  • Malowanie natryskowe

Renowacja okien i drzwi drewnianych

 

Wieloletnie doświadczenie produkcyjne zdobyte w fabrykach okien i drzwi drewnianych pozwala nam na przeprowadzenie profesjonalnej renowacji Państwa stolarki. Łuszcząca się farba i uszkodzenia drewna wcale nie muszą skutkować wymianą stolarki. Za kilkanaście procent wartości nowych okien Wasza stolarka odzyska dawny blask na kolejnych wiele lat.

 

Renowację powłok malarskich stolarki drewnianej należy przeprowadzać co kilka lat, w zależności od ich stanu. Okna montowane w tym samym czasie mogą być wystwione na różne odziaływanie warunków atmosferycznych, a przez to w różnym stopniu ulegać starzeniu. Obniżenie jakości powłoki można poznać po zmianie koloru, przebarwieniach, zmatowieniu, spękaniu, odchodzeniu farby. Nie należy dopuścić do stanu, w którym drewno nie jest osłonięte powłoką lakierniczą co spowoduje procesy gnilne drewna i uszkodzenie stolarki. Należy postępować w myśl zasady, że lepiej wykonać renowację dwa lata za wcześnie niż rok za późno.

 

Przeprowadzenie renowacji: Przed rozpoczeciem prac dokładnie zabezpieczamy szyby, glefy wewnętrzne i zewnętrzne foliami i taśmami malarskimi. Powierzchnię elementów okiennych szlifujemy papierem ściernym o odpowiedniej granulacji, ubytki i obicia wypełniamy szpachlą do drewna a łączenia ramiaków elastycznymi spoiwami. Następnie przeszlifowaną powierzchnię należy dokładnie odpylić. Na tak przygotowane podłoże nanosi się bejcę, oraz lakier wodorozcieńczalny lub farbę kryjącą wodorozcieńczalną, stosownie do rodzaju wykończenia. Malowanie wykonujemy natryskowo agregatem malarskim. Przed naniesieniem kolejnej warstwy należy odczekać, aż wyschnie poprzednia. Prace malarskie konserwacyjne i renowacyjne najlepiej wykonywać w temperaturze powyżej 5 st. C. Wilgotność powietrza nie powinna w tym czasie przekraczać 85%. Dodatkowo w celu zapewnienia odpowiedniej szczelności i sprawnego działania okien i drzwi podczas renowacji zaleca się wymianę uszkodzonych elementów elentów okuć, okapników, rozszczelnionych szyb, zużytych uszczelek. Należy również wykonać regulację i smarowanie okuć.

 

 

Zapraszamy do kontaktu i spotkania. Wycena renowacji okien przeprowadzana u klienta jest bezpłatna.

 

Kontakt z Działem Montażu i Serwisu.